Víkendový kurz: Zpět do svého středu

Organizační informace

 • Cena za víkendový kurz je 3200 Kč
 • Přihlášky:
  Lucie Žilkayová

  +420730709850
  zilkayova@gmail.com
 • Adresa místa konání
  Kvítková 3687/52, Zlín
 • sebou si prosím vemte pohodlné oblečení na cvičení, hrníček, lžičku, karimatku, deku a polštářek
 • harmonogram víkendu Sobota 9-19 
  Neděle 9-13:30
 • po zaplacení kurzu obdržíte potvrzovací
  e-mail s organizačními informacemi
 • kontaktní osoba pro přihlášky je asistentka Zuzana Gogelová

Zpět do svého středu

Zpět do svého středu

4 - 5. června 2022 | 3.200Kč
Sobota 9:00 - 19:00h Neděle 9:00 - 13:30h

živě ve Zlíně v prostorech Školy pánevního dna

Srdečně vás zveme na víkendový seminář Tajemství pánevního dna a posilnění Core

 

Lucie Žilkayová
Markéta Janochová

Lucie vás provede Tajemstvím pánevního dna a Markéta je odborník na Jógu hlubokého stabilizačního systému. 

Skrze jógové techniky, zaměřující se na hluboký stabilizační systém a skrze práci s pánevním dnem se ponoříme do hloubky svého středu.

Čekájí vás cvičební techniky: 

 • Hluboký stabilizační systém páteře (HSSP) a plnost dechu s Markétou
 • Tajemství pánevního dna a Metoda 3x3 s Lucií

Hluboký stabilizační systém páteře (HSSP) a plnost dechu

Všechny aspekty našeho těla, ať je tím míněn náš charakter, tělo fyzické, pránické a myšlenkové, jsou podstatné a důležité. K tomu, abychom mohli dojít harmonie, je zapotřebí je sjednotit, vyvážit, obrátit ke středu. Všechno má svůj střed. Tělo, dech, mysl, vše vychází ze středu a zase je do středu vtahováno vědomím. Fyzické tělo má svůj střed, neboli jádro, nazývané „Core“ a odborně Hluboký stabilizační systém páteře (HSSP).

Tento svalový systém zajišťuje stabilitu páteře v jejím přirozeném zakřivení a správné držení těla. Odtud také vychází fyzický projev dechu. Proto správná funkce HSSP je spojena se správnou funkcí dechového aparátu. V tomto kurzu se budeme zabývat zapojením HSSP a dechu do pohybu tak, aby pohyb byl harmonický, vyvážený, vědomý a v souladu s dechem.

Za pomocí jógových technik pracující s HSSP budeme vědomě působit na tělo fyzické, energetické, emoční a myšlenkové a jejich vyváženost a harmonii.

Tajemství pánevního dna - metoda 3x3

Naše pánevní dno není jenom shluk fyzických svalů, který drží orgány. Podíváme se na souvislosti fyzické, emoční a energetické. Svaly pánevního dna nemohou správně fungovat bez stabilního a zdravého HSSP a naopak. Stav pánevního dna přímo ovlivňuje také náš hlasový projev, prožívání života a zdravé zakořenění se v realitě. Ze všech pohybů nejvíc miluje tanec, jízdu na koni a milování. Vše se vším souvisí, a proto se v průběhu víkendu zaměříme na tato různá propojení v našich tělech a životech.

Harmonogram víkendu

Sobota
9:00 – 11:00 jóga HSSP
11:30 – 13:30 Tajemství pánevního dna
13:30 - 15:00 oběd
15:00 – 17:00 Tajemství pánevního dna
17:30 – 19:30 jóga HSSP

Neděle
9:00 – 11:00 jóga HSSP
11:30 – 13:30 Tajemství pánevního dna

 

Fotogalerie

Lektorka kurzu Tajemství pánevního dna

Lucie Žilkayová

Lucie Žilkayová se zabývá Metodou 3x3 Tajemství pánevního dna od roku 2015. Inspirací je jí jednoduchost, surovost a poctivost života v horách, bezpodmínečnost hojnosti darů Země, tma, noc a hvězdná obloha. Propojením péče o tělo i duši vytvořila masážní olej Ňadroleum (nyní ve spolupráci s Dary Země). Dále se věnuje zpěvu, tanci, biodynamice, tlumočení, hrám pro děti Contakids, hře na rámcové bubny, ajurvédským lymfatickým masážím horkým olejem, aromaterapii, včelařství a bylinám a organizaci relaxačně-dynamických pobytů v ČR i v zahraničí. V novém projektu Norr Gaia - cesta za hlasem severské Gaii - provází vitalizující poutě do švédské přírodní rezervace Vindelälven naturreservat u polárního kruhu.
 

Lektorka kurzu Jógy HSSP

Markéta Janochová

Jsem akreditovanou lektorkou a zastánkyní klasické indické jógy, která vnímá jógu jako vědu věd o těle, duši a existenci bytí. Odkrývá nejhlubší roviny vědomí, očišťuje tělo a mysl na fyzické, energetické a duchovní úrovni.
Můj životní příběh je dlouhý stejně jako životní příběhy všech z nás, ale jóga do mého života vnáší mír, klid a umění tento život prožít naplno
a s respektem k ostatním. Pomáhá mi vypořádat se s tragickými a těžkými situacemi, přijmout a pochopit souvislosti, najít v sobě sílu ke správnému rozhodnutí, odpuštění a pořád a stále mě nutí se nad sebou zamýšlet a snad i rozvíjet ty lepší vlastnosti, i když někdy zavrávorám. Již od dětství jsem tíhla k pohybu a milovala hudbu, tanec a život v souladu s přírodou. Hodně jsem cestovala a dlouho žila mimo Českou republiku a na mých cestách jsem se setkala a stále setkávám s mnoha výzvami, které se nejvíce projevily
a projevují v podobě mezilidských vztahů a vztahů se zvířaty a přírodou. Nabyla jsem dojmu, že vše je jedním a nejde se oddělit od tohoto celku,
i když naše životy se mnohdy nacházejí v dualistickém, odděleném projevu. Pro mě je jóga učení nebo věda o podstatě života, o duši,
která se díky odkrývání a čištění úrovní vědomí může projevit ve své plnosti a to je právě to, co jsme a čím jsme. Je cestou k nalezení jednoty.

 

 

Zuzana Gogelová

Pomůžu Vám s rozhodnutím, který kurz je pro Vás vhodný.
Vyřídíme spolu přihlášku, platbu a další organizační formality. Obraťte se na mě v případě zájmu o spolupráci s Pcentrem Zlín
i výuky Vašich lekcí u nás.

+420 608 637 250
zuzka@skolapanevnihodna.cz